Copyright 2024 - Custom text here

Ανακοίνωση Αγιασμού

Σας ανακοινώνουμε, ότι ο αγιασμός για το σχολικό έτος 2022-2023 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12/09/2022 και ώρα 9:00 π.μ. Μετά το πέρας του Αγιασμού οι μαθητές θα αποχωρήσουν στα σπίτια τους.

Δημήτριος Ευαγγελόπουλος

Ιστορία του σχολείου μας

4ος  Διαδικτυακός Διαγωνισμός ΕΕΕΠ-ΔΤΠΕ

«Δημιουργήστε ψηφιακά, κατασκευάστε ένα website, γίνετε πρεσβευτές του τόπου σας»

2011-2012

ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΕΡΙΓΡΑΜΜΑ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

A. Γενικά στοιχεία

Τίτλος Εργασίας: "Η ιστορία του Σχολείου μου"
Κατηγορία συμμετοχής: 2η κατηγορία –02. Ιστορία
Διασύνδεση με τη συμμετοχή μας (λινκ) : http://2dim-greven.gre.sch.gr/istoriko.htm
Τίτλος τμήματος/τάξης/ : 1ο Τμήμα της Δ1΄ τάξης του 2ου Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών
Εκπαιδευτικοί που συμμετέχουν: Ο εκπαιδευτικός της τάξης, κ. Καραλιόλιος Αργύριος  και η εκπαιδευτικός της γυμναστικής κα Βάσω Παπανίκου.
Πόσοι μαθητές συμμετέχουν στην εργασία αυτή: 15
Οι ηλικίες τους : 10-11 ετών
Ηλεκτρονική διεύθυνση επικοινωνίας με το συντονιστή της εργασίας: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

B. Περιγραφή της περιοχής μας

Διαβάστε περισσότερα: Ιστορία του σχολείου μας